Janusz Jastrzębowski

Janusz Jastrzębowski
perkusja - od lipca 2006r. do czerwca 2011r.

Bardzo dobry, doświadczony perkusista z kręgów rockowo-progresywnych. Wcześniej grał m.in. w Neolithic, Carnal, Space Avenue. Obecnie poza Closterkeller udziela się też w grupie Via Alia. Jego muzycznym idolem jest Mike Portnoy z Dream Theater.

Janusz: Przygoda z bębnami zaczęła się w szkole podstawowej, początkowe niewinne postukiwania przerodziły się w pasję trwającą do dziś. Poważne granie zaczęło się na początku lat 90-tych z zespołem Neolithic, z którym udało mi się "popełnić" 3 płyty. Do momentu znalezienia się w Closterkeller nagrywałem i koncertowałem z Space Avenue, Carnal, Yahatra, Prozak. W połowie lat 90-tych mocno zarażony progresywnymi klimatami z "chorobą" walczę bezskutecznie po dziś dzień:))) Oprócz Closterkeller pogrywam w Via Alia.

Na co dzień ojciec i mąż, w dorobku przecudnie rysująca i śpiewająca córka Maja:).Tak to prawda, że jestem zafascynowany Dream Theater, a zwłaszcza perkusistą tego zespołu, dawno temu ten facet przekonał mnie do siebie, do swojego stylu i moim zdaniem muzycznej szczerości, zaufałem mu...Oczywiście jest wielu świetnych muzyków jak np. Jojo Mayer czy Tomas Haake:))

Strona Janusza Jastrzębowskiego - >> MySpace <<

PERKUSJA

Tama Superstar Custom Hyper-Drive (GP)
Black Nickel Shell Hardware
22"x18" Bass Drum
10"x6,5" Tom Tom
12"x 7" Tom Tom
14"x12" Floor Tom
16"x14" Floor Tom
14"x5,5" Snare Drum

14"x3-1/4" – Tama Brass Piccolo
Tama Iron Cobra Power Glide Twin Pedal (HP900PTW)

Talerze Sabian
13” HHX Groove Hats
17” AAX Stage Crash
18” HHX Stage Crash
22” HH Rock Ride
17” AAXtreme Chinese
12” Stax – konfiguracja własna

Pałki Pro-Mark
Remo heads - Emperor Clear i C.S. Coated w/black